Chardonnay 2011 výběr z hroznů, Jedlička a Novák

Neohodnoceno
 
 
Země: Morava
Oblast: Bořetice
Odrůda: Chardonnay
Druh: Polosladké
Barva: Bílé
Ročník: 2011
Přívlastek: Výběr z hroznů
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (1 ks)
Cena 224,79 Kč bez DPH
272 Kč    
Výrobce Jedlička a Novák
Kategorie Morava
 

Vyvážené víno zlatožluté barvy zaujme komplexní vůní a chutí s tóny banánu a šťavnatého ananasu.Víno bylo vyrobeno metodou sür-lie.
Vhodné k pečené krůtě a k masům na grilu.

 

Barva: Bílé
Druh: Polosladké
Oblast: Bořetice
Odrůda: Chardonnay
Přívlastek: Výběr z hroznů
Ročník: 2011
Země: Morava

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

jedlička a novák jedlička jedličk jedl

Rodinné vinařství založené v roce 2004 hospodaří na 45 ha vinohradů v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík. Mimochodem vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě. Sídlem vinařství je v Bořeticích historický areál prvorepublikového vinařského družstva VINOPA, který byl vybudován v roce 1932 a v roce 2005 byl kompletně zrekonstruován při zachování původní podoby hlavní budovy. Uzavřený soubor výrobních, skladovacích a prezentačních prostor patří k nejmodernějším u nás a ve své kategorii snese mezinárodní srovnání.

Novým technologem a enologem firmy je Jaroslav Suský. Veškerá produkce je zpracovávána kvalitní a šetrnou technologií. Při výrobě červeného vína se vinařství vrací k tradičním postupům – používá delší maceraci (nakvášení) rmutu. Bílá vína vyrábíme technologií řízeného kvašení s použitím teroarních kvasinek. Díky tomuto spojení vzniká ve vinařství víno, které si nese charakteristické odrůdové znaky, aroma a zachovává si přitom výrazně svůj terroir.

Typická jsou pro vinařství červená vína, plná a strukturovaná, vhodná do gastronomie. V nabídce je kolem 40 položek ročníkových vín včetně vín slámových a ledových.

Vinařství pod tímto názvem již neexistuje a oba jmenovaní v názvu vinařství vyrábějí víno samostatně. Máme jejich vína také v nabídce a můžeme je jen doporučit!

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.