Ryzlink vlašský jakostní, Floriánek, Šlechtitelská stanice

2 hodnocení
 
 
Země: Morava
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: Ryzlink Vlašský
Druh: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2014
Přívlastek: Jakostní
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (5 ks)
Cena 122,31 Kč bez DPH
148 Kč    
Výrobce Šlechtitelská stanice
Kategorie Morava
 

Víno s líbivým květnatým aroma po kvetoucích stromech s převahou lípy. Chuť je plná, s typickou pikantní kyselinkou, která je vybalancovaná zbytkovým cukrem. Jeho typickou chuť oceníte především v kombinaci s rybami a tučnějšími masovými jídly. Doporučujeme podávat při teplotě 9-11°C.

Hmotnost 1 kg
Barva: Bílé
Druh: Suché
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: Ryzlink Rýnský
Přívlastek: Jakostní víno
Ročník: 2014
Země: Morava

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

slechtitelka slechtitelka1 slechtitelka2 šlechtitelka

Šlechtitelská stanice byla založena 12. dubna 1901, jako „Zemská révová školka“. Jejím cílem bylo napomoci moravskému vinohradnictví, které bylo zdecimováno mšičkou révokazem. Prvních 20 let působil jako správce významný vinařský buditel Alois Václav Horňanský. Zpočátku byla hlavním úkolem výsadba a výroba podnožového materiálu révy vinné. V prvních letech se štěpovalo 20 – 50 tisíc kusů sazenic, v roce 1907 to bylo již 100 000 a v 80. letech 20. století 1 200 000 kusů.Později přichází řešení nové šlechtitelské problematiky s využitím zákonitostí dědičnosti J. G. Mendela a také prací Ch. C. Andrého.

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích je v současné době akciovou společností hospodařící na vlastních i pronajatých vinicích, vyrábějící víno, doprovodné produkty a provozující luxusní Vinařský penzion André uprostřed vinohradů. Díky významným investicím současných majitelů se podařilo vytvořit krásný areál, který všem nabízíme k prožití netradičních zážitků v ojedinělé atmosféře tohoto malebného místa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.