Sekt Chardonnay, Šlechtitelská stanice

Neohodnoceno
 
 
Země: Morava
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: Chardonnay
Druh: Suché
Barva: Bílé
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (11 ks)
Cena 181,82 Kč bez DPH
220 Kč    
Výrobce Šlechtitelská stanice
Kategorie Morava
 

Jakostní šumivé víno, bílé, suché, vyrobenou metodou charmat z hroznů odrůdy Chardonannay. Víno zrálo rok v dubových sudech aby se přidala tomuto sektu další vrstva v bohaté chuti

Barva: Bílé
Druh: Suché
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: Chardonnay
Země: Morava

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

slechtitelka slechtitelka1 slechtitelka2 šlechtitelka

Šlechtitelská stanice byla založena 12. dubna 1901, jako „Zemská révová školka“. Jejím cílem bylo napomoci moravskému vinohradnictví, které bylo zdecimováno mšičkou révokazem. Prvních 20 let působil jako správce významný vinařský buditel Alois Václav Horňanský. Zpočátku byla hlavním úkolem výsadba a výroba podnožového materiálu révy vinné. V prvních letech se štěpovalo 20 – 50 tisíc kusů sazenic, v roce 1907 to bylo již 100 000 a v 80. letech 20. století 1 200 000 kusů.Později přichází řešení nové šlechtitelské problematiky s využitím zákonitostí dědičnosti J. G. Mendela a také prací Ch. C. Andrého.

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích je v současné době akciovou společností hospodařící na vlastních i pronajatých vinicích, vyrábějící víno, doprovodné produkty a provozující luxusní Vinařský penzion André uprostřed vinohradů. Díky významným investicím současných majitelů se podařilo vytvořit krásný areál, který všem nabízíme k prožití netradičních zážitků v ojedinělé atmosféře tohoto malebného místa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.