A Rh+ cuvée SV+ZW 2013, Špalek

Neohodnoceno
 
 
Země: Morava
Oblast: Nový Šaldorf
Odrůda: Svatovavřinecké, Zweigeltrebe
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2013
Přívlastek: Jakostní
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (2 ks)
Cena 198,35 Kč bez DPH
240 Kč    
Výrobce Špalek
Kategorie Morava
 

Toto zajímavé víno má silně rubínovou barvu, voní po přezrálých ostružinách, chuť bohatá, sametová s výrazným projevem červeného ovoce. Viniční trať Kraví hora. Zakoupením jedné lahve vína CUVÉE A Rh+ přispějete částkou 100,-Kč na účet Alzheimer nadačního fondu. 

Složení: Svatovavřinecké, Zweigeltrebe.

Alkohol: 13,5%

Kyseliny: 5,3 g/l

Zbytkový cukr: 0,3 g/l

Objem: 0,75 l

Doporučujeme: konzumovat s grilovaným masem

Podobné produkty

Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Nový Šaldorf
Odrůda: Svatovavřinecké, Zweigeltrebe
Přívlastek: Jakostní víno
Ročník: 2013
Země: Morava

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

špalek  spalkovy_dvojsklepi-(1) Spalek_IMG_8681 spalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).

Vinohrady se rozkládají na svazích slavné Kraví hory v Sedlešovicích. Kraví hora leží na hranici dvou významných geologických celků: Český masív – prastaré krystalinikum, vzniklé sopečnou činností a Karpaty tvořené mořskými a sladkovodními sedimenty a sprašemi. Právě krystalinické podloží dodává zdejším vínům zvláštní minerální charakter. Nízké keře, malé zatížení úrodou a důsledné zelené práce ve vinici napomáhají dobrému vyzrávání hroznů.

Rodinné vinné sklepy se nacházejí ve sklepní uličce zvané Modré sklepy. Jsou vyhloubeny v pískovci – třetihorní mořské naplavenině. Stáří sklepů se pohybuje mezi třemi až šesti sty lety. Sklepy jsou hluboké - až 15 m pod zemí, udržují si stálou teplotu 10 - 11°C a jejich povrch je zčásti pokryt sklepní plísní (Cladosporium celare), která čistí ovzduší sklepů a udržuje stejnoměrnou vlhkost.

Způsoby zpracování hroznů a výroby vína využívají nejnovějších poznatků vinařské vědy. Pečlivá a zodpovědná práce podpořená láskou k řemeslu dává vzniknout vínům s nezaměnitelným charakterem.
Od září 2012 je rodinné vinařství Špalek v přechodném období k BIO-vinařství.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.