Grand cuveé André barrique 2012, Šlechtitelská stanice

Neohodnoceno
 
 
Země: Morava
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: André, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2012
Přívlastek: Pozdní sběr
Dostupnost Na dotaz
Cena 461,98 Kč bez DPH
559 Kč
Výrobce Šlechtitelská stanice
Kategorie Morava
Položka byla vyprodána...
 

Mohutné červené víno vzniklo doplněním konstruktivního , taninového André s aromatickým Cabernet Sauvignonem a jemného sametového Zweigeltrebe. Po spojení víno zrálo barrikových sudech různých typů a různého stáří po dobu 9 měsíců. Tímto víno získalo specifické aroma s tóny ostružin a harmonickou dochuť kakaa. Velké víno s potenciálem k zrání. Hodí se ke grilovaným masům, pečeným hovězím biftekům nebo ke zvěřině.  

Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: André, Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon
Přívlastek: Pozdní sběr
Ročník: 2012
Země: Morava

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

slechtitelka slechtitelka1 slechtitelka2 šlechtitelka

Šlechtitelská stanice byla založena 12. dubna 1901, jako „Zemská révová školka“. Jejím cílem bylo napomoci moravskému vinohradnictví, které bylo zdecimováno mšičkou révokazem. Prvních 20 let působil jako správce významný vinařský buditel Alois Václav Horňanský. Zpočátku byla hlavním úkolem výsadba a výroba podnožového materiálu révy vinné. V prvních letech se štěpovalo 20 – 50 tisíc kusů sazenic, v roce 1907 to bylo již 100 000 a v 80. letech 20. století 1 200 000 kusů.Později přichází řešení nové šlechtitelské problematiky s využitím zákonitostí dědičnosti J. G. Mendela a také prací Ch. C. Andrého.

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích je v současné době akciovou společností hospodařící na vlastních i pronajatých vinicích, vyrábějící víno, doprovodné produkty a provozující luxusní Vinařský penzion André uprostřed vinohradů. Díky významným investicím současných majitelů se podařilo vytvořit krásný areál, který všem nabízíme k prožití netradičních zážitků v ojedinělé atmosféře tohoto malebného místa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.