Rulandské modré 2011 pozdní sběr barrique, Šlechtitelská stanice

Neohodnoceno
 
 
Země: Morava
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: Rulandské modré
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2011
Přívlastek: Pozdní sběr
Dostupnost Na dotaz
Cena 346,28 Kč bez DPH
419 Kč
Výrobce Šlechtitelská stanice
Kategorie Morava
Položka byla vyprodána...
 

Víno vzniklo z hroznů vypěstovaných ve vinicích s hlinitopísčitou půdou bohatou na obsah vápníku a manganu. V kombinaci s výbornými klimatickými podmínkami a cíleně redukovanou sklizní (1 kg/keř) má víno typický odrůdový projev.  Jak v barvě, tak v ovocito – minerální vůni s tóny kandovaného pomeranče a v harmonicky taninové chuti, která příjemně nasládla zráním  v dubovém sudě. Hodí se k pikantní úpravě srnčího na švestkách se šalvěji.

Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Velké Pavlovice
Odrůda: Rulandské modré
Přívlastek: Pozdní sběr
Ročník: 2011
Země: Morava

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

slechtitelka slechtitelka1 slechtitelka2 šlechtitelka

Šlechtitelská stanice byla založena 12. dubna 1901, jako „Zemská révová školka“. Jejím cílem bylo napomoci moravskému vinohradnictví, které bylo zdecimováno mšičkou révokazem. Prvních 20 let působil jako správce významný vinařský buditel Alois Václav Horňanský. Zpočátku byla hlavním úkolem výsadba a výroba podnožového materiálu révy vinné. V prvních letech se štěpovalo 20 – 50 tisíc kusů sazenic, v roce 1907 to bylo již 100 000 a v 80. letech 20. století 1 200 000 kusů.Později přichází řešení nové šlechtitelské problematiky s využitím zákonitostí dědičnosti J. G. Mendela a také prací Ch. C. Andrého.

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích je v současné době akciovou společností hospodařící na vlastních i pronajatých vinicích, vyrábějící víno, doprovodné produkty a provozující luxusní Vinařský penzion André uprostřed vinohradů. Díky významným investicím současných majitelů se podařilo vytvořit krásný areál, který všem nabízíme k prožití netradičních zážitků v ojedinělé atmosféře tohoto malebného místa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.