Chardonnay Elegance Domaine Preignes le Neuf – Côteaux du Libron IGP

2 hodnocení
 
 
Země: Francie
Oblast: Languedoc-Roussillon
Producent: Domaine Preignes le Neuf
Odrůda: Chardonnay
Druh: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2014
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (4 ks)
Cena 155,37 Kč bez DPH
188 Kč    
Výrobce Francie
Kategorie Vína
 
Chardonnay IGP Côteaux du Libron -  Domaine Preignes le Neuf
 
Víno pochází z nádherné lokality mírných svahů nad středozemním mořem, v zálivu nacházejícího se severozápadně, nedaleko od města Beziérs. Tato doména s krásným zámkem čítající včetně parku dnes 300 ha patří rodině Vic již od roku 1898. Dnes je zde vyráběné víno radostí a posláním od dob galo-římské, na kterou tato vinařská rodina hrdě navazuje již pátou generaci.

Víno je vyrobené ze 100% odrůdy Chardonnay, pocházející z jílovitě vápenitých vinic s četným výskytem oblázků. Řízení vinice odpovídá všem nárokům a pravidlům integrované produkce s maximálním respektem k přírodě. Hlavy vinic jsou vedeny ve výšce 1,7m pro dosažení větší listové plochy. Průměrný hektarový výnos je 45hl/ha.

Vinifikace: po sklizni následuje systematické odtřapení, lisování v pneumatickém lisu s programem třídění moštu, fermentace za nízkých teplot a s následujícím dohledem enologa.

Víno je jemné a delikátní s příjemným a pestrým projevem květin navazující na jemné medové a ovocné podtóny s nepatrným dotekem burbonské vanilky. Víno je svou celkovou strukturou hladké a čerstvé.

Doporučení k harmonizaci: toto víno díky své komplexnosti, svěžesti a ovocnosti je vhodným aperitivem, ale zrovna tak vytvoří dobrou společnost pokrmům z ušlechtilých ryb, jako je platýz nebo candát.

Podobné produkty

Barva: Bílé
Druh: Suché
Oblast: Languedoc-Roussillon
Odrůda: Chardonnay
Producent: Domaine Preignes le Neuf
Ročník: 2014
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.