Chardonnay Prestige Preignes Le Neuf

1 hodnocení
 
 
Země: Francie
Oblast: Languedoc-Roussillon
Producent: Domaine Preignes le Neuf
Odrůda: Chardonnay
Druh: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2014
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (2 ks)
Cena 181,82 Kč bez DPH
220 Kč    
Výrobce Francie
Kategorie Vína
 

Chardonnay „PRESTIGE“ IGP Côteaux du Libron -  Domaine Preignes le Neuf

Víno pochází z nádherné lokality mírných svahů nad středozemním mořem, v zálivu nacházejícího se severozápadně , nedaleko od města Beziérs. Tato doména s krásným zámkem čítající včetně parku dnes  300 ha patří rodině Vic již od roku 1898. Dnes je zde vyráběné víno radostí a posláním od dob galo-římské, na kterou tato vinařská rodina hrdě navazuje již pátou generaci.

Víno je vyrobené ze 100% odrůdy Chardonnay, pocházející z jílovitě vápenitých vinic s četným výskytem oblázků. Řízení vinice odpovídá všem nárokům a pravidlům integrované produkce s maximálním respektem k přírodě. Hlavy vinic jsou vedeny ve výšce 1,7m pro dosažení větší listové plochy. Průměrný hektarový výnos je 40hl/ha.

Vinifikace: po sklizni následuje systematické odtřapení, lisování v pneumatickém lisu s programem třídění moštu, fermentace za nízkých teplot s následujícím dohledem enologa. Zrání v dubovém sudu po dobu 6 měsíců.

Víno je jemné a delikátní s příjemným a pestrým projevem květin navazující na jemné medové a ovocné podtóny připomínající žluté exotické ovoce s nepatrným dotekem burbonské vanilky. Víno je svou celkovou strukturou hladké a čerstvé.

Doporučení k harmonizaci: toto víno díky své komplexnosti, svěžesti a ovocnosti je vhodným aperitivem, ale zrovna tak vytvoří dobrou společnost pokrmům z ušlechtilých ryb, jako je platýz nebo candát. Dále pokrmy z ryb a drůbeže v krémových omáčkách. Perlička na smetaně s omáčkou z lišek, basmati rýže se špetkou curry.

Barva: Bílé
Druh: Suché
Oblast: Languedoc-Roussillon
Odrůda: Chardonnay
Producent: Domaine Preignes le Neuf
Ročník: 2014
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.