Chateau Lestrille Capmartin blanc Jean-Louis Roumage

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Producent: Chateau Lestrille Capmartin
Odrůda: Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris, Sauvignon, Semillon
Druh: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2012
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (1 ks)
Cena 321,49 Kč bez DPH
389 Kč    
Výrobce Francie
Kategorie Vína
 

Toto víno je tvořené z odrůdové skladby 33 % Sauvignon Gris (Sauvignon šedý) , 37 % Sauvignon Blanc a 30 % Sémillon. Velká péče je věnovaná hlavně vinici a veškeré práci na ní. Tento přístup je realizován například střihem vedoucí k nízkému hektarovému výnosu s cílem získat jen maximální kvalitu, udržet maximální listovou plochu, dodržovat ideální balanc mezi révou a zatravněním vinic, nebo dokonce vysemeněním bylinek, včasné odlistění ve fázi dozrávání (jen přebytečných listů) obecně jsou všechny tyto postupy praktikovány v rámci programu ideálního zemědělství s respektem k přírodě.

Téma vinifikace začíná až s přesně načasovaným sběrem hroznů v plné a absolutní vyzrálosti. Následuje dvanácti hodinová pelikulární macerace. Po zklidnění a lehké sedimentaci dochází k nastartování fermentace samotné, kterou víno prochází v dubových sudech typu barrique.  Další fázi šlechtění víno absolvuje na jemném kvasném sedimentu právě v těchto barrikových sudech s praktikováním pravidelného promíchávání tzv. batonnage. Lahvování je poté směřováno do června následujícího roku po sklizni.

Víno má zlatavě slámovou žlutou barvu. Vůně je až explozivní, ale elegantní připomínající bílou broskev, vyzrálé hrušky a další jemné tóny žlutě dužnatého exotického ovoce. Následné tóny koření a minerality se následně  snoubí s jemnou stopou vanilky a vytváří harmonické společenství.Víno má za sebou třpytící se úspěch dvojitého titulu „Coup de coeur“ od renomované redakce Guide Hachette (nejvyšší titul této redakce, kterou uděluje vínu ve své apelaci) a Tenor roku redakce Guide Hubert.Víno se dobře snoubí s pokrmy z bílého masa a ryb, kozím sýrem a jemnými pokrmy z těstovin s využitím mořských plodů a korýšů.

Barva: Bílé
Druh: Suché
Oblast: Bordeaux
Odrůda: Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris, Sauvignon, Semillon
Producent: Chateau Lestrille Capmartin
Ročník: 2012
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.