Chateau Trimoulet – Saint Emilion AOC Grand Cru

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Producent: Chateau Trimoulet
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2006
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (1 ks)
Cena 551,24 Kč bez DPH
667 Kč    
Výrobce Francie
Kategorie Vína
 

Chateau Trimoulet – Saint Emilion AOC Grand Cru

Historie tohoto zámku sahá až k roku 1713 kdy Jean Trimoulet odkázal svým dětem tuto vinařskou usedlost, která od té doby nese stále své jméno. Dnes je tomu již 8 generací vinařů, stejné rodiny, stejného jména, kteří se věnují vinicím tohoto zámku rozkládající se na 17 ha. Místní půda je jílovitá s vyšším zastoupením vápence a křemene na podloží železitých sedimentů.

Odrůdová skladba je tvořena hlavním podílem Merlotu 60%, doplněno odrůdou Cabernet  Franc 35% a lehkým přídavkem Cabernet Sauvignonu v podání 5%. Vinice v tomto osazení mají dnes okolo 35 let. Hustota výsadby je 6000 hlav / ha ve střihu jednoduchý a dvojitý Guyot dle charakteru parcel. Na vinici jsou praktikovány postupy jako odlisťování, prosvětlení a zelené sklizně k optimalizaci kvality sklízených hroznů. Vinifikace se zahajuje přísnou selekcí hroznů, aby bylo dosaženo co nejvyšší kvality vína hned od počátku. Poté je zahájena macerace a fermentace v betonových nádržích s termoregulačním zařízením, což umožňuje udržet teplotu na požadovaných hodnotách. Doba macerací se pohybuje mezi 2-3 týdny. Víno ze zámku Chateau Trimoulet je dále šlechtěno na dubových sudech typu barriques. Podíl nového dřeva tvoří každým rokem vždy jednu 1/3 . Toto dozrávání a šlechtění trvá obvykle 18 měsíců. Ve fázi posledního stáčení  je víno čiřené vaječným bílkem, čímž je dosaženo velkého třpytu.

Víno má tmavou fialovou barvu. Ve vůni je jemné a koncentrované, silné a komplexní, propojující tóny zralého červeného ovoce jako jsou maliny a rybíz s delikátními tóny dřeva ve velmi jemném zastoupení. V chuti je hladké, doprovázející pevnými, ale sametovými taniny. Víno charakterizuje velká rovnováha a harmonie.

Víno se dobře snoubí s pokrmy ze zvěřiny, jehněčí kýty nebo například s tvrdými sýry i kořenitějšího charakteru.

Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Bordeaux
Odrůda: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot
Producent: Chateau Trimoulet
Ročník: 2006
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.