Chateauneuf-du-Pape AOC Rouge - Domaine de la Graveirette

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Producent: Domaine de la Graveirette – Julien Mus
Odrůda: Grenache noir, Mourvédre, Syrah
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2012
Dostupnost Na dotaz
Cena 892,56 Kč bez DPH
1 080 Kč
Výrobce Francie
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 

Víno pochází ze světoznámé apelace, která byla zapsána již v roce 1936. Dnes se tyto vinice rozkládají na 3120ha. Někteří vinaři pochopili, že vinice v této lokalitě jsou absolutním světovým pokladem a je nutné se k tomu i tak postavit. Julien Mus patří mezi ně. Vinař Julien Mus, jehož jméno tvoří i název většiny jeho vyráběných vín byl vždy výrobou vína fascinován. Po studiích vinařství a enologie v Beaune se vrátil do svého rodného kraje a zahájil výrobu vín v rámci spolupráce s vinařským družstvem. Od roku 2005 kdy založil doménu de la Graveirette, realizuje svůj koníček a vyrábí vína s maximální péčí a vášní. Jeho vinice se rozkládají na 4ha v apelaci Côtes du Rhône a 6ha na svazích kategorizovaných do Vin de Pays de Vaucluse. Julien vysadil i pár volných řádků ve slavné jihovýchodní části apelace Chateauneuf du Pape, hned vedle producentů jako jsou Font de Michelle a Vieux Telegraph.

Víno je postavené na dominantě odrůdy Mourvédre v doplnění stále statného množství Grenache noir a jen finální doplnění v podobě 15% dostal roli Syrah.
Jedná se o dokonalou práci jak na vinici, tak i ve sklepě jakou odvádí Julien na jeho vínech v Côtes du Rhône s rozdílem ušlechtilejšího původu hroznů a částečném šlechtění v dubových sudech.
 
Víno nese šat temné purpurové barvy. Vůně je intenzivní a hřejivá s širokou škálou nuancí lesního ovoce, ušlechtilé kůže a čerstvého masa. Chuť je suchá a bohatá s hutnou dávkou taninů, které působí sametově. Projev jednotlivých tónů je výrazný, připomínající sušené ostružiny, borůvky a švestková povidla. Specifickou roli zahrálo i autentické kamenité podloží této apelace, které se projevilo sytou mineralitou odrážející se jak ve vůni, tak i v chuti a v dochuti. Víno má dlouhotrvající dochuť v podobě marmeládových a tabákových tónů, jemnou tečkou v konci je dotek čerstvě pražených kávových bobů.
 
Harmonii víno tvoří se širokou škálou pokrmů z tmavého masa, zvěřiny, zvěřinových terin a paštik, tvrdých sýrů a AOC uzenin, či sušených šunek jako např. jambon de Bayone ou d´Ocitane
 
Servis je vhodný do robustních sklenic o min. obsahu 650ml a více s částečně uzavřeným kalichem, při teplotě 18-19°C. Doporučená je i dekantace min. 1 hodinu v široké karafě. 
 
Archivace: je doporučeno víno ponechat 2-3 roky a poté začít pomalu degustaovat dalších 15-20 let.  

Obecně je tato doména Graveirette hodna vážné pozornosti všech nadšenců apelace Chateauneuf du Pape !

Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Vallée du Rhône
Odrůda: Grenache noir, Mourvédre, Syrah
Producent: Domaine de la Graveirette – Julien Mus
Ročník: 2012
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.