Côtes du Rhône AOC, Domaine Charvin

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Producent: Domaine Charvin
Odrůda: Grenache noir, Syrah
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2012
Dostupnost Na dotaz
Cena 333,88 Kč bez DPH
404 Kč
Výrobce Francie
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 

Jedná se o raritní víno této apelace. Důvodem je hned několik faktů, současný zástupce tohoto rodinného vinařství Laurent Charvin vyrábí pouze dvě vína. Chateauneuf-du-Pape a Côtes du Rhône s maximální snahou ukázat bohatost a výjimečnost místního terroiru. Roční produkce tohoto vína je 50 tis. Lahví. Odrůdová skladba vychází striktně z místních odrůd Grenache noir 80% a Syrah 20%, vinifikace je naprosto identická jako u prestižnějšího Chateauneuf-du-Pape a trvá 18 měsíců v nádržích  a sudech. Jedná o naprosto tradiční vinifikaci, která je ukončena přímým nalahvováním do lahve a to bez filtrace, aby bylo dosaženo co nejautentičtějšího projevu vína samotného s přímým odkazem o svém původu. Vinice obklopují místní historickou památku z 15. století, trosky původního letního sídla papežů z Avignonu.

 

Víno má sytou rubínovou barvu a působí hutně již na první pohled. Vůně je komplexní a bohatá připomínající jahodovo ostružinové džemy se silným zastoupením divokého koření. Komplexnost vonného zážitku uzavírají vůně kamenitého štěrku a čerstvě zmoklé, rozpálené granitické skály. Tento efekt je logicky na místě. Extrémně kamenité vinice lehce se prolínající s jílovitými sedimenty vzniklé dřívějším naplavením řeky Rhôny, která zde vytvořila široké údolí, zde vytvořily nezaměnitelný výraz vín těchto svahů.. Chuť je suchá, přesto působí velmi ovocně a šťavnatě. Díky mladosti se víno projevuje zatím svíravějšími taniny, přesto působí ušlechtile. Tuto tanickou drsnost lze změkčit cca 2 hodinovou dekantací v široké karafě .Zároveň se tím umocní celková harmonizace textury vína. Jedná se pravděpodobně o nejpovedenější Côtes du Rhône vůbec,  který těžkohledá soupeře ve své cenové hladině. Jakostně srovnatelná vína se objevují až v apelacích jako např. Vacqueyras a Gigondas severovýchodně od Chat.-du-Pape nebo v Lirac na jihozápadě od Chat.-du-Pape.

Použití: Víno se dobře snoubí s masitými pokrmy včetně výrazných omáček, steaky na grilu i s pikantním kořením nebo naprosto opačný svět chutí, jako například chuťová harmonizace s čokoládovými lanýži od společnosti Mathez.

 
Dekantace: Doporučujeme cca 2 hodinovou dekantaci v široké karafě.

Teplota při servisu: Víno se dobře projevuje při teplotě 18-20OC.

K servisu vína doporučujeme využít robustní široké sklenice umocňující dokonalý projev skvostu jakým je právě Côtes du Rhône od Laurenta Charvina.

 
Archivace: Díky velkému potenciálu je možné víno archivovat kolem 6-10 let dle charakteru ročníku.

 

Podobné produkty

Hmotnost 1 kg
Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Vallée du Rhône
Odrůda: Grenache noir, Syrah
Producent: Domaine Charvin
Ročník: 2012
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.