HF 2009 Cuvée, Hort

Neohodnoceno
 
 
Země: Morava
Oblast: Znojmo
Odrůda: Grenache noir, Syrah
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2009
Přívlastek: Bez přívlastku
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (2 ks)
Cena 290,91 Kč bez DPH
352 Kč    
Výrobce Hort
Kategorie Vína
 

HF Appellation d´Origine Côntrolée Côtes du Rôhne, Red, 2009. Víno vzniklo ve Francii, v oblasti jižní Rhony, v obci Violes, nedaleko poloh Vacqueyras, Gigondas. Víno je vytvořeno ve spolupráci s francouzským vinařem J. E. Fauque z Domaine Saint-Pierre. Z 25 let starých vinic se vybrali odrůdy a to Grenache a Syrah. Společnými silami pana Horta a J. E. Fauque se vyrobilo cuvée, které je složeno z 50% Grenache a z 50% Syrahu. Vína kvasila v betonových nádržích, potom zrála ve velkých sudech a sudech typu barrique po dobu 18 měsíců. Výsledné cuvée je názorové spojení vinařů. Moravská ovocnost a francouzské pozadí, dávají vínu svoji jedinečnost. Věříme, že toto víno vás zaujme svojí vyzývavou vůní a bohatou hustotou. Víno má vůni třešní, višní, v chuti jsou marmeládové tóny s velkou strukturou a perspektivou. Alkohol: 14,5 % obj., Cukr: 0,7 g/l, Kyselina: 5g/l Archivace nejméně do roku 2022.

Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Znojmo
Odrůda: Grenache noir, Syrah
Přívlastek: Bez přívlastku
Ročník: 2009
Země: Morava

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

th_hort_150x150   Hort_1-(1)  Hort_3  Hort_5

Vinařství VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Vinařství klade důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem filozofie Vinařství HORT se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

Technologie zpracování hroznů se liší podle odrůd. Při vinaření se v tomto vinařství nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rádi oprašují staronové tradice. Stále více se zaměřují na battonage a metodu sur-lie (metody využívající delšího ležení vína v průběhu vinifikace na zdravém kvasničném kalu).
Největších úspěchů sbírá Vinařství HORT v technologii růžových vín.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.