MusC Vin de Pays de Vaucluse - Domaine de la Graveirette

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Producent: Domaine de la Graveirette – Julien Mus
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Grenache noir, Marselan
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2010
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (3 ks)
Cena 234,71 Kč bez DPH
284 Kč    
Výrobce Francie
Kategorie Vína
 

Víno pochází z vinic nacházející se na hranicích obce Bédarrides. Obec nacházející se mezi městy Orange a Avignon v regionu Vaucluse. Půda je v této lokalitě písčitě jílovitá. Vinař Julien Mus, jehož jméno tvoří i název většině vyráběných vín byl vždy výrobou vína fascinován. Od roku 2005 kdy založil doménu de la Graveirette, realizuje svůj koníček a vyrábí vína s maximální péčí a vášní. 

Odrůdová skladba je tvořena v dominantě místní odrůdy Marselan 80%, 10% Cabernet Sauvignon a zbývajících 10% je věnováno dvěma odrůdám Grenache noir a Merlot.
Hrozny jsou sklízeny mechanicky velmi brzy z rána, prakticky ještě za tmy, aby došlo k maximálnímu udržení svěžesti hroznů a následně jsou po přijetí do sklepa tříděné na třídícím páse.
Vlastní koncentrace vína vychází již ze samotného nízkého výnosu 55hl/ha, který je identický jako u věhlasných vín z Bordeaux Grand Cru Classé.
 
Víno má barvu tmavého rubínu s lehce nafialovělým meniskem. Vůně je sytá a hřejivá připomínající džemy z lesního ovoce. Chuť je velmi bohatá s hojnou dávkou sametových taninů. Jemné nuance připomínají švestkový koláč, višňový sirup či kandované brusinky. Druhou vlnou jemných podchutí jsou tóny středně fermentovaných čajů, podhoubí, borovicová kůra, ušlechtilá kůže a dlouho fermentované listy kvalitního tabáku. Dochuť je velmi vytrvalá a lahodná s dotekem čerstvých toastů. Víno je exemplárním kouskem pro mnoho vinařů a mustrem té nejčistější enologie.
 
Víno se dobře snoubí s pokrmy z tmavých pečených mas, zvěřinou a dezerty z černé čokolády.
 
 
Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Vallée du Rhône
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Grenache noir, Marselan
Producent: Domaine de la Graveirette – Julien Mus
Ročník: 2010
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.