Muscadet de Sévre et Maine "L´Origine", Dom.de la Foliette

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Producent: Domaine de la Foliette
Odrůda: Melon de Bourgogne
Druh: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2013
Dostupnost Skladem - ihned k odeslání (3 ks)
Cena 192,56 Kč bez DPH
233 Kč    
Výrobce Francie
Kategorie Vína
 

Muscadet de Sévre et Maine AOC Cuvée L´Origine 1926

Jedná se o víno vyrobené z mladších vinic. Tedy respektive vinic, které ještě nedosáhly 50 let a víc a nemohou nést označení „vieilles vignes“ = staré vinice.Tudíž i přes tento paradox se jedná o víno komplexní s primárním výrazem svěžesti a jemné minerality. Víno je možné využít jako skvělý aperitiv nebo k rybím pokrmům. Skvělou harmonii tvoří ústřicemi a dalšími mořskými plody.
 
 
Domaine de la Foliette

Toto vinařství vzniklo spojením tři nadšených vinařů, spojující nevšední zájem o víno a schopnost využít místní „know how“ – česky třeba „jak na to“,  skryté ve využití letitých zkušeností, převzatých po předcích – vinařích tvořící již od pradávna historické pilíře místní vinařské kultury. Po generace předávané  zkušenosti z vinici i ze sklepa zavdali podnět k dalšímu vývoji k dokonalosti . Především pochopení místního terroiru a využití moderní technologie vycházející z aplikace tradičních postupů s moderními prvky.

Těmi nadšenci jsou Denis Brosseau, Jean Hervouet a Eric Vincent.

Vinice jsou certifikované značkou „Terra vitis“ . Vinařství je zároveň aktivním členem „trvalé vinařské kultury“ místně nazývané „Viticulture durable“.  Hlavním cílem jsou principy kladené na důraz limitované produkce. (krátký střih, nízké výnosy). Dále přísný výběr hroznů již na vinici s cílem přinést milovníkům vína,  vína autentická, odrážející výraz terroiru v dokonalém propojení charakteru použité odrůdy.

Muscadet de Sévre et Maine – sur Lie, apelace zapsaná r. 1936 s rozlohou 8800 ha.  S požitím odrůdy MELON DE BOURGOGNE, což velmi jasně naznačuje i jeho původ.

Zákonem je zde limitovaná produkce v rozmezí 55-66hl/ha.

Tato apelace se nachází v nejzápadnějším podregionu vinařské oblasti Valleé de la Loire, Pays Nantais, v departmentu Loire Atlantique v blízkosti města Nantes.

Místní půdy jsou v převaze zastoupeny jemnými naplaveninami a sedimenty s vystupujícími granity a rulou v některých místech až na povrch.

Podobné produkty

Barva: Bílé
Druh: Suché
Oblast: Vallée de la Loire
Odrůda: Melon de Bourgogne
Producent: Domaine de la Foliette
Ročník: 2013
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.