Santenay AOC Rouge 1-er Cru "LA COMME" Vieilles vignes, Domaine Bachey Legros

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Bourgogne
Producent: Domaine Bachey Legros
Odrůda: Pinot Noir
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2011
Dostupnost Na dotaz
Cena 865,29 Kč bez DPH
1 047 Kč
Výrobce Francie
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 
Bohatství této domény je skryté především ve věku (stáří) vinic. Dalšími faktory jsou nízký ha/výnos, který předurčuje koncentraci jak v hroznech, tak samozřejmě i v moštech., hloubka kořenového systému, který opravdu hluboce zakotven a v neposlední řadě i maximální péče, kterou vinař dává jak vinici, tak i vínu během jeho zrodu, opírající se o velmi bohaté zkušenosti.  Výrobce vkládá do své práce neuvěřitelné množství vášně, soustředění a pozornosti, kdy výsledkem je vysoká kvalita, kde síla je v harmonii s elegancí a vše ve znamení silné identity.
Vinice se rozprostírají na 18ha a rozšiřují se s každou nastupující generací, v těch nejlepších půdách věhlasných apelací jako je Santenay, Chassagne Montrachet, Maranges, Puligny Montrachet a Meursault, kde se místní, královské odrůdy jako je Chardonnay a Pinot Noir vyjadřují opravdu skvěle. Obzvláště, když hrozny pochází z vinic vysazených v letech 1935-1955. Chardonnay jako odrůda je zde zpracovávaná formou velmi šetrného lisování  v pneumatických lisech, fermentováno při nízkých teplotách a dále ponecháno na jemném kvasném sedimentu. Po celou dobu se zde hlídají veškeré procesy tzv. „sur lie“ a zdravého sedimentu. Celé zrání trvá 12-15 měsíců, dle ročníku s pravidelnými batonagemi až po malolaktickou fermentaci.
Červená vína jsou zde již přírodně velmi silná a komplexní. Vinifikace upřednostňují kulatost a jemnost ovoce.
Červená vína jsou vhodná jak k místním burgundským recepturám, ale i k dlouhodobé archivaci, kdy víno dává neuvěřitelné tóny, tudíž výjimečný zážitek.
Na zdraví !
Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Bourgogne
Odrůda: Pinot Noir
Producent: Domaine Bachey Legros
Ročník: 2011
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.