Valpolicella DOC Superiore – RIPASSO – Corte Figaretto

Neohodnoceno
 
 
Dostupnost Na dotaz
Cena 382,64 Kč bez DPH
463 Kč
Výrobce Itálie
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 

Jedná se o výjimečné víno jak v kvalitě, tak i charakteru. Tato Valpolicella pochází z lokality nazývané Valpantena, vinice Acini Ameni. Vinice je vedena ve střihu Guyot s hustotou osazení 4500 hlav /ha a druhá část ve vedení pergola s hustotou výsadby 3000 hlav/ha.

Půda je zde hlinito jílovitá se silně vápenitým podložím. Hrozny se obvykle sklízí až v druhé polovině října, čímž je dosažena vysoká vyzrálost hroznů. Pro udržení kvality se utržené hrozny sbírají ručně do malých bedýnek, aby nedocházelo k samovolnému pomačkání.

Po vylisování se nechává šťáva samovolně gravitačně stéct do sudů z francouzského dubu.

Zajímavostí tohoto vína je, že se nechává fermentoval na kvasném základu po víně Amarone della Valpolicella, což mu zavdá podstatně silnější potenciál a zvýší celkovou komplexnost vína.

Víno má tmavě červenou barvu s fialovými odlesky. Vůně je výrazná s tóny lesního ovoce v doprovodu přezrálého červeného zahradního ovoce. Chuť je suchá s pevnou texturou taninů a příjemným výrazem šťavnatosti. Jemný dotek tónů koření a bylin dodává vínu možnost propojení se širokou škálou masitých pokrmů.

Archivace 10-12 let.

Teplota pro servis vína je kolem 18 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.