Volnay AOC 1-ER CRU 2008 Domaine Georges Lignier

Neohodnoceno
 
 
Země: Francie
Oblast: Bourgogne
Producent: Domaine Lignier
Odrůda: Pinot Noir
Druh: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2008
Dostupnost Na dotaz
Cena 1 009,92 Kč bez DPH
1 222 Kč
Výrobce Francie
Kategorie Vína
Položka byla vyprodána...
 

Volnay AOC 1-er Cru 2008 Domaine Georges Lignier

Vinice se rozprostírají jihozápadně od městečka Beaune, srdce Burgundska. Půdní skladu tvoří tmavé půdy s vápencovými štěrky a primární horninou je skála masivní geologický podklad, skála,  vytvořená formováním základních geologických desek v období druhohor – jury. Tato tmavá půda je často velmi rychle vyhřátá sluncem, což má pozitivní vliv i na révu, která tak dosahuje velmi dobrých stavů fenolické vyzrálosti hroznů. Vinice mají jihovýchodní sklon.

Barva místních vín je často granátová s lehkými fialovými odstíny s nižší intenzitou, o to více se víno snaží pak komunikovat ve vůni, která je jemná, harmonická s tóny sušených švestek a borůvčí. Po delší dekantaci se ve víně objevují i tóny fialek a šeříků, tmavých kosatců. Kamenitost a mineralita se projevuje také již při prvním přivonění a dále navazuje i do projevu chutě. Minerály a jemné složky vína, tvoří víno chuťově komplexní a svou kořenitostí i dokonale specifické. Obvykle je charakteristické i svou příjemnou kyselostí s taniny, které u mladých vín působí ještě drsně, ale během vyzrávání se mění do sametovosti.

Víno se dobře snoubí s pokrmy ze zvěřiny, bažantím  a kančím masem, jak pečeným nebo s omáčkami, tak i v podobě ušlechtilých uzenin či paštik.

Víno opravdu velkého potenciálu s možností archivace i několik let. Aktuální ročník 2008 se bude těšit na projev po 10 i 15 letech , aby přesvědčil i ty co dnes ještě nevěří. Odměnou mu bude pokora a uznání ve vašich očích.

Barva: Červené
Druh: Suché
Oblast: Bourgogne
Odrůda: Pinot Noir
Producent: Domaine Lignier
Ročník: 2008
Země: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.