Čapka

logo čapka čapka čapka1 čapka3

Vinařství Čapka navazuje na dlouholetou rodinnou tradici vinaření, jejíž počátky sahají až do konce 19. století. Nejstarší písemný záznam pochází z roku 1886 - jde o jakýsi certifikát na jméno Čapka, opravňující jeho držitele k výrobě vína. Mladý vinař Martin Čapka v posledních letech postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi a je tak již pátou vinařskou generací v řadě. Vinařství hospodaří na výměře cca 5 ha vlastních vinic, které se nacházejí převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. Výjimečnost této lokality je dána jihovýchodní orientací vinic v krytém valu se zvláštním mikroklimatem a složením půdy. Vinice jsou vysázeny na vápenité spraši s vododržným jílovitým podložím. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína.

Pro obhospodařování vinic je využíváno moderních agrotechnických postupů (rýnsko-hesenské vedení, krátký řez, odlistění, redukce hroznů), díky čemuž vinařství produkuje vína přívlastkové kategorie i v méně příznivých letech. Všechny vinice jsou rovněž součástí integrované produkce révy vinné v ČR, což v praxi znamená snížený počet aplikací chemických prostředků.

Moderní postupy a technologie (šetrná cross-flow filtrace, systém řízeného kvašení, vinifikace červených vín, plnění pomocí lahvovací linky s použitím inertních plynů) jsou používány i pro zpracování hroznů a následnou výrobu vína ve vinném sklepě v Hruškách. Zároveň jsou však stále respektovány i klasické výrobní metody. U červených vín si vinařství klade za cíl dosáhnout plné a dlouhé chuti, proto tato vína zrají po dobu několika let v dubových sudech.

218
3791218379

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.